Park Miniatur i Kolejek

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to miejsce, w którym poczuć się można jak Guliwer w krainie Liliputów. W tym położonym na malowniczym, zielonym terenie parku, podziwiać można miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami. Wszystko to wykonane ręcznie, z olbrzymią starannością i odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów i kolorów.

Latarnie wykonane są w skali 1:10, co oznacza, że przykładowo - wysoka na 45 metrów Latarnia w Niechorzu ma tutaj zaledwie 450 cm i można dokładnie obejrzeć wszystkie jej szczegóły architektoniczne. Każda z budowli posiada rzecz jasna swoją historię, a nierzadko także ciekawe legendy, które można tu usłyszeć podczas zwiedzania. A zwiedzać jest co, bowiem znalazły się tu zarówno miniatury najwyższej latarni nad polskim morzem - czyli tej w Świnoujściu, doświadczonej latarni w Kołobrzegu, jak i najmniejszej ze wszystkich, "latarenki" z Jastarni

Jeśli chodzi o kolejki, również jest ich tu cała masa. A kursują one po ponad 1000 metrów torów, z miniaturowymi dworcami, stacjami, semaforami, zwrotnicami i tunelami. Natknąć się tu można na miniatury i repliki rzeczywiście istniejących lokomotyw i parowozów z taborami oraz na bajkowe ciuchcie, które szczególnie spodobają się najmłodszym dzieciom. Nad kursami pociągów czuwają tu oczywiście miniaturowi kolejarze, a na stacjach czekają na swoje składy malutcy pasażerowie. W dodatku, lokomotywy mknąc po szynach, wydają z siebie dźwięki i wypuszczają dym z kominów - zupełnie jak prawdziwe pociągi.

W 2015 roku w parku została również uruchomiona kolej w większej skali, którą mogą się przejechać dzieci oraz dorośli.

Po zakończeniu zwiedzania można zrelaksować się przy kawie, deserze lodowym, czy gofrze, w kawiarni znajdującej się na terenie parku. Najmłodsi także nie zaznają nudy, bowiem zorganizowano tu specjalnie dla nich odrębne miejsce na zabawę.

Wizyta w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to z pewnością niezapomniana atrakcja, dostarczająca świetnej zabawy, ale i odrobinę ciekawej i przydatnej wiedzy, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

żródło: http://www.dziwnow.info/atrakcje/park-minaitur/

LINK DO FILMU
Park Miniatur i Kolejek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Miniatur i Kolejek, zobacz gdzie w Dziwnowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Miniatur i Kolejek.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Park Miniatur i Kolejek. Redakcja serwisu www.dziwnow.info nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 14 zł
    Park Miniatur i Kolejek cena biletu ulgowego: 14 zł
  • 17 zł
    Park Miniatur i Kolejek cena biletu normalnego: 17 zł
  • 48 zł
    Park Miniatur i Kolejek cena biletu rodzinnego: 48 zł
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij