Aleja Gwiazd

W czasie wakacji oprócz plaży i mola, życie w Międzyzdrojach kipi na Promenadzie Gwiazd wiodącej z północno-wschodniej krawędzi miasta, równolegle do plaży aż do wysokości, poprowadzonego przez środek wielkiego piasku mola.

Oprócz bazy rybackiej z XIX-wiecznym budynkiem dawnej bazy ratownictwa morskiego (nad wejściem do niego widnieje krzyż maltański – symbol ratownictwa), smażalni ryb, pizzerii, sezonowych barów, stoją przy niej wille zdrojowe z XIX i początku XX w., nowo wybudowane apartamentowce, pensjonaty i nowoczesne hotele.

Przy jednym z nich, ekskluzywnym hotelu Amber Baltic wzniesionym na palach przy samej plaży w 1991 r. (budynek ma kształt statku, którego dziób skierowany jest do morza), widoczne są na chodniku odciski dłoni gwiazd polskiego kina i teatru. Odciski są oryginalną pamiątką po odbywającym się w mieście Festiwalu Gala Gwiazd.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Miejsce Międzyzdrojów, na którym niezmazywalne piętno odcisnęli najwięksi polscy artyści filmowi i teatralni. A konkretniej - pozostawili ślad swojej dłoni. Odsłonięcie nowych “płyt” pamiątkowych to już stały punkt programu corocznego Festiwalu Gwiazd. Można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że wzorem było tutaj słynne francuskie Cannes.

Aleja Gwiazd adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Aleja Gwiazd, zobacz gdzie w Dziwnowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Aleja Gwiazd.
  • Ulica
    Aleja Gwiazd
    Aleja Gwiazd mieści się przy ulicy Aleja Gwiazd w Dziwnowie
  • 72-500 Międzyzdroje
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Aleja Gwiazd opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij