Baszta Wolińska

Bodaj najlepiej zachowana część murów i fortyfikacji Kamienia Pomorskiego, wybudowanych na początku XIV stulecia. Wieża obronna, wybudowana po 1308 roku, była jedną z 8 tego typu konstrukcji w mieście. Podobnie jak Baszta Wolińska, wrót wjazdowych do miasta strzegły jeszcze 4 z nich.

Sześciokondygnacyjna wieża z 2 tarasami rzecz jasna zbudowana jest zgodnie z gotycką stylistyką i średniowiecznymi zasadami obronności. Za Basztę Wolińską, usytuowaną na zachodnim skraju miasta, odpowiadał miejscowy cech rolników i właścicieli pół uprawnych - “Bauleute”. Swego czasu wieżę nazywano “Swinetor”, a to dlatego że przez bramę przechodził ważny trakt łączący Kamień Pomorski z kluczową w regionie rzeką Świną.

Wojenne zawieruchy raczej oszczędzały budowlę, dzięki czemu jedynym elementem wyraźnie odcinającym się od reszty jest zwieńczenie konstrukcji. Jej spiczasty, metalowy szczyt powstał zdecydowanie później niż reszta - dopiero w XIX wieku.

Baszta Wolińska jest siedzibą Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim, gdzie zgromadzono już ok. 2600 wielce interesujących eksponatów. Nie tylko mineralogicznych, ale też historycznych - broni, zbroi, dokumentów, zdjęć itd.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Ceny biletów do Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim w Baszcie Wolińskiej - stan na czerwiec 2018:

 • 12 zł bilet normalny ; 10 zł w grupie minimum 15-osobowej
 • 8 zł bilet ulgowy dla studentów i emerytów ; 7 zł w grupie co najmniej 15 os.
 • 6 zł bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat ; 5 zł zł w grupie co najmniej 15 os
 • wstęp bezpłatny dla dzieci do 4. roku życia
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Jedna z najlepiej zachowanych pozostałości po XIV-wiecznych fortyfikacjach Kamienia Pomorskiego. Baszta Wolińska, służąca za jedną z 5 bram wjazdowych do otoczonego murami miasta, powstała ok. 1308 roku. Od gotyckiej architektury wyraźnie odcina się spiczasty szczyt z XIX w. Zabytek służy za siedzibę Muzeum Minerałów, prezentującego również eksponaty historyczne.

Baszta Wolińska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Baszta Wolińska, zobacz gdzie w Dziwnowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Baszta Wolińska.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Baszta Wolińska. Redakcja serwisu www.dziwnow.info nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 6-8 zł
  Baszta Wolińska cena biletu ulgowego: 6-8 zł
 • 12 zł
  Baszta Wolińska cena biletu normalnego: 12 zł
 • Grupowy 5-10 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Baszta Wolińska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij