Jezioro Koprowo

Na całym Pojezierzu Wolińskim jest to zdecydowanie największe jezioro. Koprowo rozciąga się na ok. 2,5 km w osi wschód-zachód i 3,2 km w płaszczyźnie północ-południe. W sumie akwen zajmuje 487 hektarów powierzchni. Maksymalna głębokość to niewiele ponad 3 metry.

W zamierzchłej przeszłości Jezioro Koprowo było morską zatoką. Ze względu na mocno zarośnięte brzegi - rośliny zajmują nawet 12% akwenu - i bardzo małą ilość pomostów, jest raczej trudno dostępne dla żeglarzy czy wędkarzy. Najlepiej chyba będzie udać się w północne i północno-zachodnie rejony. Wśród ryb, które da się tutaj złowić, można wymienić płocie, leszcze, wzdręgi czy liny.

Jezioro Koprowo łączy się z Zalewem Kamieńskim oraz pozostałymi jeziorami na wyspie Wolin wąską Lewieńską Strugą.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Największy, aczkolwiek niekoniecznie najatrakcyjniejszy z punktu widzenia turystów akwen śródlądowy na malowniczej wyspie Wolin. Na Koprowie póki co trudno o piaszczyste plaże, dłuższe pomosty dla wędkarzy czy wypożyczalnie rowerów wodnych i podobnego sprzętu. Szacuje się, że aż 12% powierzchni jeziora - wynoszącej 487 ha -  pokrywają blokujące dostęp rośliny.

Jezioro Koprowo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jezioro Koprowo, zobacz gdzie w Dziwnowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jezioro Koprowo.
  • Ulica
    Rekowo / Świętouść
    Jezioro Koprowo mieści się przy ulicy Rekowo / Świętouść w Dziwnowie
  • 72-514 Międzywodzie
  • 4870000
  • 2500
  • 3200
  • 3
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jezioro Koprowo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij