Katedra Św. Jana Chrzciciela

To jedna z najcenniejszych budowli na Pomorzu i najważniejsza w Kamieniu Pomorskim. Powstała na planie krzyża, jako XII-wieczna, budowla romańska.

Neogotycka wieża ceglana pochodzi z pocz. XX wieku. Posiada jedyny taki w Polsce przykatedralny wirydarz. Do kompleksu katedralnego należą jeszcze Pałac Biskupi, Dworek Evalda von Kleista, Dom Jana Vianeya oraz inne obiekty.

W katedrze znajdują się słynne na cały świat barokowe organy ufundowane przez ostatniego z Gryfitów księcia Ernesta Bogusława de Croy i Arechot. Od 1965 roku odbywa się w katedrze Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Jeden z najwspanialszych przykładów architektury sakralnej na pomorzu. Katolicką świątynię - w stylu romańskim, na planie krzyża - wzniesiono w XII stuleciu. Późniejsze przebudowy zaowocowały m.in. powstaniem ceglanej, neogotyckiej wieży. Katedra w Kamieniu Pomorskim słynie też z barokowych organów oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Katedra Św. Jana Chrzciciela adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Katedra Św. Jana Chrzciciela, zobacz gdzie w Dziwnowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Katedra Św. Jana Chrzciciela.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Katedra Św. Jana Chrzciciela opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij