Latarnia

Jest najbardziej charakterystyczną budowlą miejscowości. Metalowa, niezbyt wysoka atrapa latarni zwraca uwagę każdego wczasowicza. Stoi w centrum, przy skrzyżowaniu dróg do Międzyzdrojów, Kołobrzegu, Kamienia Pomorskiego oraz bezpośrednio do plaży.

Powstała najprawdopodobniej w okresie rywalizacji Kamienia Pomorskiego w ogólnopolskim telewizyjnym programie Turniej Miast. Fundatorem i właścicielem była wówczas Mleczarnia w Kamieniu Pomorskim, a po latach trafiła jednak do Dziwnówka. Początkowo w sezonie letnim sprzedawano w niej produkty kamieńskiej mleczarni, jednak potem została zakupiona przez prywatną osobę. Obecnie staje się znakiem rozpoznawczym Dziwnówka.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Nie każda miejscowość może aspirować do miana portu, za to wszystkie mogą mieć własną latarnię morską. A przynajmniej realistyczny model. Dziwnówek wyróżnia się w ten sposób, że w centrum nie stoi sięgająca do kolan miniaturka, tylko znacznie wyższa od człowieka atrapa. Ta latarnia, stojąca pierwotnie w Kamieniu Pomorskim, stała się już wizytówką letniska.

Filmowaniem Latarni w Dziwnówku może zająć się firma KM Studio, kamerzysta Wrocław

Latarnia adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Latarnia, zobacz gdzie w Dziwnowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Latarnia.
  • Ulica
    Kamieńska
    Latarnia mieści się przy ulicy Kamieńska w Dziwnowie
  • 72-420 Dziwnówek
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Latarnia opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij