Muzeum Regionalne im. A.Kaubego w Wolinie

Nie da się ukryć, że bogata historia Wolina – zwłaszcza czasy średniowieczne – jest jednym z największych atutów całego regionu. Każdy, kto chciałby zgłębić swoją wiedzę na temat, chyba nie znajdzie lepszego miejsca niż tutejsze Muzeum Regionalne.

Bodaj najciekawsza wystawa stała placówki nosi tytuł „Śladami wczesnośredniowiecznego Wolina – Winety – Jomsborga”. Ilustruje ona dzieje, rozwój i życie codzienne mieszkańców osady pomiędzy przełomem VI i VII wieku a XII stuleciem. Wtedy też tutejszy port przeżywał czasy największej świetności, a miasto zamieszkane m.in. przez „Słowian, Greków i barbarzyńców” było niekwestionowaną stolicą regionu. Ekspozycja składa się z tablic informacyjnych, multimedialnych instalacji oraz znacznej ilości oryginalnych znalezisk – przedmiotów kultu religijnego, codziennego użytku, monet, biżuterii, broni, zbroi itd. Nic dziwnego, skoro Wolin to jedno z najlepiej archeologicznie przebadanych miast w Polsce.

Druga z istotnych wystaw - „Starożytna Wyspa Wolin” - prezentuje przedmioty znacznie starsze, pochodzące jeszcze sprzed średniowiecza. Warto wymienić tutaj harpun sprzed około dziesięciu tysięcy lat, rozmaite narzędzia, stroje oraz ozdoby pochodzące z ok. 900-700 r. p.n.e. Ważną część kolekcji stanowią eksponaty z epok brązu i żelaza, związane z ludnością łużycką.

To oczywiście nie wszystko, co instytucja ma do zaoferowania. Muzeum Regionalne imienia Andrzeja Kaubego w Wolinie otwarte jest dla turystów od wtorku do niedzieli, od 9 do 16 lub 17. Warto wspomnieć, że w czwartki wstęp jest bezpłatny.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Bardzo ciekawa wycieczka w daleką przeszłość, nawet 10 tysięcy lat przed Chrystusem. Tak wiekowe są najstarsze eksponaty prezentowane w muzeum. Wystawy skupiają się na tym, kim byli, w co wierzyli i czym się zajmowali mieszkańcy dawnego Wolina. Szczególnie interesująca wydaje się część dot. wczesnego średniowiecza, kiedy to port-osada przeżywała złote czasy.

Muzeum Regionalne im. A.Kaubego w Wolinie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Regionalne im. A.Kaubego w Wolinie, zobacz gdzie w Dziwnowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Regionalne im. A.Kaubego w Wolinie.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Regionalne im. A.Kaubego w Wolinie. Redakcja serwisu www.dziwnow.info nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4 zł
    Muzeum Regionalne im. A.Kaubego w Wolinie cena biletu ulgowego: 4 zł
  • 6 zł
    Muzeum Regionalne im. A.Kaubego w Wolinie cena biletu normalnego: 6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Regionalne im. A.Kaubego w Wolinie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij