Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa w Dziwnowie jest stosunkowo nowe, ponieważ powstało w roku 2011. A całą ekspozycje stanowi sprzęt rybacki i pamiątki po rybakach, zebrane po Festynie Rybaka właśnie w roku 2011.

To właśnie dzięki wielu rybakom, dzięki ich pomocy zgromadzono imponujący zbiór dziedzictwa, jaki pozostawili po sobie. Miejsce idealne na deszczowe dni, ponieważ mieści się w ścisłym centrum Dziwnowa.

Dzięki eksponatom tam zebranym możemy zobaczyć na własne oczy, jaki jest ten zawód, niestety nieco już w dzisiejszych czasach zapomniany.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Placówka powstała z inicjatywy mieszkańców oraz władz miasta, które swego czasu było jednym z najważniejszych portów rybackich na całym polskim wybrzeżu. Kolekcję przedmiotów związanych z połowem ryb zbierano w trakcie jednej z edycji Festynu Rybaka, w 2011 r. Wstęp do Muzeum Rybołówstwa, mieszczącego się naprzeciwko Urzędu Miejskiego, jest bezpłatny.

Muzeum Rybołówstwa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Rybołówstwa , zobacz gdzie w Dziwnowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Rybołówstwa .
  • Ulica
    Wybrzeże Kościuszkowskie 5
    Muzeum Rybołówstwa mieści się przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 5 w Dziwnowie
  • 72-420 Dziwnów
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Rybołówstwa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij