Wyspa i miasto Wolin

Spędzając urlop na wyspie Wolin, jakoś nie wypada nie odwiedzić położonego na jej południowym krańcu miasta Wolina, które od Międzyzdrojów oddalone jest zaledwie 17 km. To o Wolinie X-wieczni kronikarze zachwyceni jego ufundowanym głównie na handlu i rzemiośle bogactwem pisali jako o najpotężniejszym mieście nad Bałtykiem.

Na przełomie X i XI w. zamieszkiwało go wszak ok. 9000 ludzi, dla porównania obecnie blisko 5000. To stąd wywodził się Jan Bugenhagen, jeden z głównych przedstawicieli protestantyzmu, organizator gmin protestanckich w Niemczech, Danii i na Pomorzu, który w 1525 r. udzielił Marcinowi Lutrowi ślubu z Katarzyną von Bora.

W miasteczku zachowało się szereg zabytkowych budowli, takich jak neogotycki ratusz, XIX-wieczne kamienice, średniowieczne fragmenty murów obronnych, wystawiony w XV w. kościół św. Mikołaja czy wreszcie wiele stanowisk archeologicznych (grodziska, cmentarzyska), świadczących o jego najdawniejszych dziejach związanych m.in. z kulturą Wikingów.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Wyspa i miasto Wolin adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wyspa i miasto Wolin, zobacz gdzie w Dziwnowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wyspa i miasto Wolin.
  • 72-510 Wolin
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wyspa i miasto Wolin opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij