Dziwnów - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Dziwnowa

Położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim niewielka miejscowość Dziwnów od północy ma dostęp do Morza Bałtyckiego, od południa zaś - do Zatoki Wrzosowskiej. Przez centrum miasta przebiega droga wojewódzka nr 102 - łączy ona Kołobrzeg z drogą krajową nr 3 koło Międzyzdrojów. Dostępne połączenia autobusowe oraz kolejowe można sprawdzić za pomocą wyszukiwarki GoEuro, która podaje też czas podróży i ceny biletów.

Do Dziwnowa nie dociera kolej, miasto ma jednak bardzo dobre połączenia autobusowe - nawet z odległymi miastami w Polsce. Docierają tu m.in. PKS Mława, PKS Łódź, PKS Zielona Góra, PKS Świdnica, PKS Voyager Sp. z o.o. oraz prywatni przewoźnicy BenkoBus, Mokrzycki Bus. Emilbus, KSK Bus, Kry-Cha czy Wolin-Bus. Busy kursują do Dziwnowa z Warszawy, Zielonej Góry, Torunia, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Bydgoszczy i innych miejscowości. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się Kamieniu Pomorski przy ul. Dworcowej w centrum miasta. Docierają tutaj pociągi Przewozów Regionalnych z Wysokiej Kamieńskiej i ze Szczecina. Więcej połączeń z odległych regionów Polski obsługuje dworzec PKP w Międzyzdrojach. Funkcjonują tu połączenia kolejowe z Poznaniem, Białymstokiem, Świnoujściem, Warszawą, Katowicami, Przemyślem, Lublinem, Krakowem i Bielskiem-Białą. Dworzec znajduje się we wschodniej części miasta, przy ul. Kolejowej. Z Międzyzdrojów do Dziwnowa codziennie kursują autobusy wymienionych wcześniej przewoźników.

W oddalonym o niecałe 70 km Goleniowie znajduje się Port Lotniczy obsługujący m.in. połączenia z Warszawą. Kursy autobusowe z Goleniowa do Dziwnowa realizuje PKS Gorzów Wielkopolski. Na terenie Dziwnowa działa lokalna firma świadcząca usługi przewozu osób taksówkami. Można też skorzystać z oferty taksówkarzy z okolicznych miejscowości. W samym mieście można wszędzie dotrzeć na piechotę, ze względu na jego niewielkie rozmiary.

rozwiń
Dziwnów - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij